"مشتریان عزیز " جهت خرید عمده هماهنگی لازم را بعمل آورید. 09156834469

جهت خرید عمده هماهنگی لازم را بعمل آورید. 09156834469

کاور آمبره چیست

آمبره چیست ؟ و چگونه انجام می شود ؟

آمبره چیست؟

در این مقاله سعی داریم به شما یکی از انواع روش‌های رنگ مو که بسیار جذاب و ترند روز است را معرفی کنیم. برای ساده‌تر کردن مفهوم این روش ابتدا به توضیح برخی اصطلاحات مربوط به آن و در ادامه به معرفی کامل روش آمبره مو می‌پردازیم.

آمبره چیست

آمبره چیست ؟ آمبره به انگلیسی Ombre و به زبان ساده یک اصطلاح فرانسوی به معنای سایه است. اصطلاح آمبره در هنر به نوار یا الگویی که با سایه زدن تدریجی و ترکیب شدن از یک طیف رنگ به طیفی دیگر است. یک طراح یا هنرمند و نقاش می تواند با استفاده از تکنیک‌های نساجی، از جمله بافندگی، چاپ و رنگرزی یک اثر آمبره بسازد. علت ریشه گرفتن کلمه آمبره از کشور فرانسه این است که این کشور از دیرباز معیاری برای انواع مد و زیبایی هنری بوده است.

آمبره در دنیای رنگ آمیزی مو به جلوه‌ی چشم نواز و جذاب رنگ موی دو رنگ اشاره دارد و یک افکت رنگی دراماتیک و تغییری تدریجی رنگ مو از یک طیف و تن مو به طیف و تن دیگر است که در آن مو به دو قسمت رنگی متضاد هم تقسیم و به تدریج از یک طیف رنگ به دیگری تبدیل می شود. این تغییر معمولاً از قسمت ریشه‌های مو به مرور آغاز و در طول مو تغییر می‌کند. این تکنیک رنگ آمیزی مو یکی از ترندترین و محبوب‌ترین روش‌های رنگ مو در دو دهه اخیر در سراسر دنیا بحساب می‌آید و جزو تکنیک‌هایی است که با قدرت با معایب رنگ مو مبارزه کرده و با وجود قدیمی بودن، هنوز این تکنیک شهرت خود را در زیبا و جذاب کردن مظاعف موها حفظ کرده است.

پیشنهاد ویژه: خرید رنگ موی دنی وان

تغییرات رنگ مو در آمبره

در تکنیک آمبره مو از نمایان شدن ریشه‌های تیره مو که به مرور با رشد آن‌ها ایجاد می‌شوند، جلوگیری به عمل می‌آید و به طور معمول رنگ در ریشه ها تیره تر و در انتها به روشن تر شدن ختم می‌شود. در این سبک از رنگ آمیزی مو متخصصان و افراد حرفه‌ای با استفاده از هنر و تخصص خود طیفی زیبا از تیره به سمت روشن بر روی موهای شما ایجاد می‌کنند. این روش نوعی هایلایت موها بحساب می‌آید به این صورت که رنگ طبیعی ریشه را ترک می‌کند و بسته به دلخواه شما که می‌خواهید این تغییر رنگ چقدر بالا برود، روشن‌کننده یا سفیدکننده را به انتهای مو تا قسمت میانی مو اعمال و پس از روشن شدن انتهای موها، میزان تغییر رنگ از تیره به سمت روشن مورد نظر شما ایجاد می شود.

آمبره مو

فواید و مزایای آمبره مو

رنگ کردن موها برای بانوان معمولاً تعادل و ترکیب بین یکسری جوانب و نکات مثبت و منفی است اما در تکنیک آمبره موها به نظر می رسد که نکات مثبت بسیار بیشتر از اثرات منفی رنگ مو باشد. در زیر به تعدادی از بزرگترین مزایایی که می‌توان برای تکنیک رنگ آمیزی آمبره مو اشاره کرد، می‌پردازیم:

  • ترمیم و نگهداری آسان و ساده در آمبره

اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که به علت مشغله کاری و یا درگیری‌های زیاد در منزل فرصت آنچنانی برای رسیدگی و ترمیم موهای خود ندارید و در عین حال به زیبایی موهای خود اهمیت می‌دهید، روش آمبره می‌تواند بهترین پیشنهاد برای شما باشد چراکه بزرگترین ویژگی رنگ مو به روش آمبره این است که رنگ از ریشه مو شروع نمی شود. این بدان معنی است که می توانید از آن خط ریشه‌های خشن که با رشد مو رخ می دهد، در امان باشید. روگتی که یکی از متخصصان در زمینه رنگ مو است، توضیح می دهد: «از آنجایی که آمبره به طور طبیعی تاریک تا روشن است، وقتی ریشه ها رشد می کنند، خط خشن نخواهد داشت. این نکته همچنین آمبره را برای افرادی که برای اولین بار موهای روشن تری را امتحان می کنند، گزینه ای عالی می کند.

همچنین گرت متخصص دیگر در این زمینه توضیح می دهد: «از آنجایی که در روش ombre شما خط مرزی ندارید، به ترمیم و نگهداری کمی نیاز دارد یا اصلاً نیازی ندارید این به معنای بازدیدهای لمسی کمتر و خرج شدن هزینه کمتر در سالن است.

  • برای کوتاه کردن موی یک قد، ایده آل است

اگر تمایل دارید یک برش ساده و یک قد از موهای خود را تکان دهید اما می خواهید آن‌ها را با رنگ تزیین کنید، روش آمبره یک انتخاب ایده آل می‌تواند باشد. گرت به عنوان متخصص در زمینه رنگ مو می‌گوید:

روی هر طول موی تک‌لایه‌ای، از کوتاه گرفته تا موهای بلند، آمبره بهترین ظاهر را دارد، از آنجایی که این یک طیف رنگ است، شما لایه های زیادی نمی خواهید. این روش می تواند باعث قطع اتصال در ترکیب شود.

  • تنوع زیاد و جذاب آمبره

این تکنیک رنگ مو یک گزینه عالی برای ظاهر طبیعی و منحصر به فرد برای هر خانمی می‌تواند باشد. تنها با رنگ چند درجه روشن تر از رنگ موی اصلی خود، یا ایجاد تضاد با سایه های رنگارنگ مانند آبی یا صورتی، موهای خود را ظریف وخاص نگه دارید. آمبره یک روش عالی برای اعمال یک سایه پررنگ به موهایتان به روشی ظریف تر از رنگ کردن ساده کل موهای سرتان است. از طرف دیگر، آمبره مو یک روش عالی برای استفاده از رنگ‌های غیر متعارف مانند بنفش یا صورتی است. خطوط مرزی معمولاً با این نوع رنگ‌ها وقتی روی کل سر اعمال می‌شوند فوق‌العاده چشم نواز هستند.

  • آمبره ظریف یا نمایشی است

اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که بیشتر به دنبال برجسته کردن رنگ طبیعی موهای خود هستند، تکنیک ombre به زیبایی تمام می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد. اگر مایل باشید فقط چند درجه رنگ موی خود را روشن تر کنید، روش آمبره به راحتی می تواند این ظرافت را به نظر برساند. این ظاهر طبیعی برای موها گاهی اوقات به عنوان “sombré” نامیده می شود که یک نسخه نرم تر و ظریف تر از آمبره است.

راهنمای انتخاب رنگ مو
ادامه

نکات مهم نگهداری موهای آمبره شده

آمبره یک تکنیک رنگی سرگرم کننده، جذاب و با نگهداری آسان است که می تواند با رنگ موهای طبیعی بلوند، قهوه ای یا قرمز انجام شود. همچنین می توانید آمبره رنگی پررنگ با آبی، بنفش و قرمز روشن را انتخاب کنید و گزینه‌های ombre بی پایانی برای این سبک رنگ مو وجود دارد. یکی از دلایلی که روش رنگ مو آمبره تا این حد محبوب است، به لطف نگهداری آسان از موها در هنگام استفاده از این روش است چراکه به لطف درجه بندی تدریجی رنگ، به مرور که موهای شما رشد می کند، بخش های روشن تر به آرامی به سمت پایین تر حرکت می کنند. توصیه می کنیم که حداقل 48 ساعت پس از رنگ کردن موهای خود به سبک آمبره برای شستشوی موها صبر کنید. هرچه مدت زمان بیشتری بگذرد و دیرتر موهای خود را بشویید، این کار باعث کمک به بسته شدن کوتیکول مو شده، که ممکن است به ماندگاری رنگ بیشتر کمک کند.

برای نگهداری بهتر آمبره مو بهتر است از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید تا آسیب کمتری به رنگ موی شما وارد شود و مدت ماندگاری آن‌ها افزایش یابد. علاوه بر شامپو مناسب باید از محصولات مراقبت از موی باکیفیت نیز در کنار شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید تا شادابی و درخشندگی موهای شما حفظ شود. برای از بین بردن سایه‌های زردی که به مرور زمان ممکن است بر روی رنگ موهای شما اثر بگذارد می‌توانید از شامپوی ضد زردی استفاده کنید.

نگهداری مو آمبره

مدت زمان ماندگاری آمبره مو

با توجه به این نکته در مورد اینکه موهایی که با تکنیک آمبره رنگ می‌شوند نیاز به نگهداری کم‌تری هستند، احتمالاً این پرسش برای شما پیش می‌آید که این مدل رنگ مو چقدر دوام می آورد؟

برایانت به عنوان یک فرد متخصص در این زمینه توضیح می دهد: «آمبره بسته به نوع هایلایت هایی که با آنها شروع می کنید و ترجیح شخصی که چه مقدار روت را ترجیح می دهید می تواند مدت زیادی دوام بیاورد «. به طور تقریبی، یک فرد معمولی می‌تواند چهار تا شش ماه با مراجعه برای ترمیم هر سه ماه یکبار، آمبره موی خود را حفظ کند. اما به طور کلی عمر مفید رنگ مو به روش آمبره از نظر متخصصان حوزه رنگ مو همان سه ماه است.

تفاوت آمبره و بالیاژ مو

روش آمبره و بالیاژ مو هر دو تغییر طیف رنگ مو از تیره به روشن است، ممکن است تعجب کنید که چگونه این دو تکنیک برجسته سازی رنگ مو متفاوت هستند. روش ombre مفهوم رنگ آمیزی است که به وسیله روش بالیاژ مو متولد شد. روش آمبره مو نسخه‌ای رشد یافته از اشکال مختلف بالیاژ است. نحوه اجرای این دو تکنیک رنگ مو یکی از تفاوت های اصلی بین ombre و balayage است. در تکنیک آمبره، از فویل‌ مش استفاده می‌کنید تا تغییر طیف رنگ مو از تیره به روشن طبیعی باشد اما در روش بالایاژ شما با حرکات دست به رنگ آمیزی مو می‌پردازید تا اینگونه به نظر برسد که نور خورشید به طور طبیعی موهای شما را بدون فویل برجسته کرده و باعث تغییر رنگ آن شده است.

گرت به عنوان یک متخصص در زمینه رنگ مو توضیح می دهد: آمبره بیشتر یک بلوک رنگ است. قسمت بالای مو تیره باقی می ماند و به انتهای یکدست و روشن تر تبدیل می شود و بالایاژ بیشتر ظاهری طبیعی است که گویی از اثر آفتاب‌ بر روی موها ایجاد شده و بر روی لایه‌ی بالایی مو تمرکز می کند. قسمت زیرین آن تیره‌تر می‌ماند و موها را ابعادی‌تر می‌کند.

تفاوت-بین-بالیاژ-و-آمبره-مو

ما در فروشگاه آرایشی و بهداشتی نازی رخ با تجربه فعالیت چندین ساله در بازار محصولات آرایشی و بهداشتی و همچنین فروش عمده محصولات آرایشی و بهداشتی در تهران به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از مشاوره‌های رایگان خرید عمده لوازم آرایشی و محصولات آرایشی اصل، اولین گام‌ ورود به بازار لوازم آرایشی بهداشتی اصفهان را بردارید، برای اطلاع بیشتر و تکمیل فرم مربوط به خرید عمده لوازم آرایشی اصل به صفحه خرید عمده لوازم آرایشی اصل در سایت نازی رخ مراجعه کنید.

خواص روغن زیتون برای مو چیست؟ آیا برای همه مو ها مناسب است؟
ادامه

امیدواریم که حداکثر استفاده ممکن از این مقاله آموزشی در زمینه آرایشی و بهداشتی را برده باشید، در صورت تمایل می‌توانید برای مشاهده محصولات آرایشی نظیر رنگ موی دنی وان و خرید پودر دکلره، خرید اکسیدان 4 لیتری، خرید پایه سشوار ایستاده، پایه سشوار رومیزی، سشوار سالنی، قیچی کات و پیتاژ و دیگر محصولات سالنی و آرایشگاهی از شرایط فروش ویژه فروشگاه آرایشی نازی رخ استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید انواع ادکلن مردانه و ادکلن زنانه و همچنین اسپری بدن زنانه و اسپری بدن مردانه اصل را در سایت نازی رخ مشاهده، مقایسه و به صورت عمده خریداری کنید.

همچنین می‌توانید کاتالوگ رنگ موی دنی وان را با مراجعه به وب سایت نازی رخ مشاهده و به طور مستقیم به صورت فایل PDF دانلود و استفاده نمایید.

فروشگاه نازی رخ، نمایندگی محصولات دنی وان و سالنی در مشهد

سخن پایانی و جمع بندی

همانطور که می‌دانید موها در بانوان به داشتن ظاهری زیبا و جذاب بسیار کمک می‌کند. یکی از راه‌های زیبایی و آرایش موها نیز رنگ آمیزی آن‌ها بوده که امروزه با توجه به پیشرفت علم و هنر آرایشگری و زیبایی روش‌های متنوع و تخصصی در زمینه رنگ مو ایجاد شده و در بسیاری از سالن‌های زیبایی از آن‌ها استفاده می‌شود. آمبره مو یکی از روش‌های رنگ آمیزی ترند و جذاب مو است که برای تعریف آن به طور خلاصه می‌توان گفت تغییر رنگ مو از تیره به روشن در طول مو را آمبره می‌گویند. باتوجه به اطلاعاتی که در این مقاله درباره این تکنیک حرفه‌ای رنگ آمیزی مو اراعه شد حال شما باید به راحتی بتوانید روش مناسب برای رنگ موی خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای رنگ آمیزی مو با هر روشی نیاز به استفاده از یک رنگ موی باکیفیت و عالی هستید. به شما استفاده از رنگ مو دنی وان را پیشنهاد می‌کنیم چراکه این برند با تولید رنگ مو حرفه‌ای و تخصصی به راحتی نیاز شما برای رنگ مویتان به هر روش و تکنیکی برآورده می‌کند. برای خرید رنگ موی دنی وان می‌توانید به فروشگاه لوازم آرایشی نازی رخ که نمایندگی دنی وان است مراجعه و رنگ موی مورد نظر خود را خریداری کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من