ادوتویلت چیست؟ و چه تفاوتی با سایر عطر ها دارد؟
زمان مطالعه: 7 دقیقه

معطر بودن بدن و همچنین از بین بردن بوی بدن یکی از روش‌های ایجاد جذابیت برای هر فرد است. از گذشته تا به امروز انسان‌ها از تکنیک‌های مختلفی برای معطر کردن بدن خود استفاده می‌کردند که در گذشته از مواد طبیعی و ارگانیک و امروزه ترکیبی از مواد مصنوعی و طبیعی برای خوشبو و معطر کردن بدن به کار می‌روند. از محصولاتی که برای معطر کردن بدن به کار می‌روند انواع مختلف عطرها هستند.

در این مقاله سعی داریم به صورت تخصصی و حرفه‌ای به تحلیل و بررسی انواع مختلف عطر بپردازیم تا شما بتوانید پس از مطالعه این مقاله به راحتی عطر موردنیاز خود را متناسب با سلیقه و نیاز خود انتخاب نمایید.

انواع عطرها

عطرها را می‌توان بر اساس دو دسته بندی اصلی طبقه بندی کرد:

  • غلظت عطر: این دسته بندی براساس میزان روغن عطر خالص موجود در عطر انجام می‌شود.
  • خانواده بویایی: این دسته بندی بر اساس رایحه یا نت‌های غالب عطر انجام می‌شود.

در ادامه به انواع عطر از نظر غلظت به صورت تخصصی اشاره می‌کنیم:

عطر یا پرفیوم ها (Perfume)

پرفیوم غلیظ ترین نوع عطر است و میزان روغن عطر خالص آن بین 20 تا 30 درصد می‌باشد. پرفیوم‌ها ماندگاری بسیار بالایی دارند و می‌توانند تا 24 ساعت روی پوست دوام بیاورند.

عطر یا پرفیوم ها (Perfume)

عطر یا پرفیوم ها (Perfume)

ادوپرفیوم ها (Eau de Parfum)

ادوپرفیوم دومین نوع غلیظ عطر است و میزان روغن عطر خالص آن بین 15 تا 20 درصد می‌باشد. ادوپرفیوم‌ها ماندگاری خوبی دارند و می‌توانند بین 6 تا 8 ساعت روی پوست دوام بیاورند.

ادوپرفیوم ها (Eau de Parfum)

ادوپرفیوم ها (Eau de Parfum)

ادوتویلت ها (Eau de toilette)

ادو تویلت رایج‌ترین نوع عطر است و میزان روغن عطر خالص آن بین 5 تا 15 درصد می‌باشد. ادو تویلت‌ها ماندگاری متوسطی دارند و می‌توانند بین 3 تا 4 ساعت روی پوست دوام بیاورند.

ادوتویلت ها (Eau de toilette)

ادوتویلت ها (Eau de toilette)

ادکلن (Eau de Cologne)

ادکلن کمترین غلظت عطر را دارد و میزان روغن عطر خالص آن بین 2 تا 4 درصد است. ادکلن‌ها ماندگاری کوتاهی دارند و می‌توانند بین 1 تا 2 ساعت روی پوست دوام بیاورند.

ادکلن (Eau de Cologne)

ادکلن (Eau de Cologne)

اوفرش (Eau Fraiche)

اصطلاحی فرانسوی برای عطرهایی که غلظت روغن‌های معطر آ‌ن‌ها کمتر از 5 درصد است. این نوع عطرها ماندگاری بسیار کوتاهی دارند و معمولاً تا 2 ساعت روی پوست دوام می‌آورند.

اوفرش (Eau Fraiche)

اوفرش (Eau Fraiche)

ادوتویلت چیست؟

ادوتویلت (Eau de Toilette) نوعی عطر که غلظت روغن معطر آن بین 5 تا 15 درصد است. این نوع عطر ماندگاری متوسطی دارد و معمولاً تا 4 ساعت روی پوست ماندگاری دارند.

لوسیون پاک کننده آرایش صورت چیست و چه فایده ای دارد؟
ادامه

ادوتویلت‌ها معمولاً برای استفاده روزانه و در شرایطی که نیاز به ماندگاری بالای عطر نیست، مناسب هستند. به عنوان مثال، می‌توان از آن‌ها برای استفاده در محل کار، دانشگاه یا در هنگام ورزش استفاده کرد.

ادوتویلت‌ها معمولاً از رایحه‌های ملایم و خنک ساخته می‌شوند. این رایحه‌ها مناسب برای استفاده در فصل‌های گرم سال هستند.

ادوتویلت چیست؟ و چه تفاوتی با سایر عطر ها دارد؟

ادوتویلت چیست؟ و چه تفاوتی با سایر عطر ها دارد؟

چرا عطر با الکل مخلوط می شود؟

به زبان ساده عطر با الکل مخلوط می‌شود تا ماندگاری و پخش بوی آن افزایش یابد. الکل به عنوان یک حلال، روغن‌های معطر را در خود حل می‌کند و باعث می‌شود که عطر به راحتی روی پوست پخش شود. همچنین، الکل به جلوگیری از فساد روغن‌های معطر کمک می‌کند.

البته، استفاده از الکل در عطر معایبی نیز دارد. الکل می‌تواند باعث خشک شدن پوست شود. همچنین، برخی از افراد به الکل حساسیت دارند و استفاده از عطر حاوی الکل می‌تواند باعث تحریک پوست این دسته از افراد شود.

در هنگام خرید عطر، بهتر است به غلظت الکل در عطر توجه کنید. غلظت الکل در عطرها بر اساس دسته بندی آن‌ها متفاوت است. به عنوان مثال، پرفیوم‌ها حاوی بیشترین مقدار الکل و ادکلن‌ها حاوی کمترین مقدار الکل هستند.

تفاوت ادوتویلت و ادو پرفیوم در چیست؟

تفاوت اصلی ادوتویلت و ادو پرفیوم در میزان غلظت روغن‌های معطر موجود در آ‌ن‌ها است. ادوتویلت‌ها غلظت روغن‌های معطر بین 5 تا 15 درصد دارند، در حالی که ادو پرفیوم‌ها غلظت روغن‌های معطر بین 15 تا 20 درصد دارند.

ماندگاری ادوتویلت‌ها معمولاً بین 4 تا 5 ساعت بوده، در حالی که ماندگاری ادو پرفیوم‌ها معمولاً بین 6 تا 8 ساعت است.

تفاوت ادوتویلت و ادو پرفیوم در چیست؟

تفاوت ادوتویلت و ادو پرفیوم در چیست؟

ادوتویلت‌ها معمولاً برای استفاده روزانه و در شرایطی که نیاز به ماندگاری بالای عطر نیست، مناسب هستند. به عنوان مثال، می‌توان از آن‌ها برای استفاده در محل کار، دانشگاه یا در هنگام ورزش استفاده کرد.

ادو پرفیوم‌ها معمولاً برای استفاده در شرایطی که نیاز به ماندگاری بالای عطر است، مناسب هستند. به عنوان مثال، می‌توان از آن‌ها برای استفاده در مهمانی‌ها، مراسم رسمی یا در هنگام مسافرت استفاده کرد.

در اینجا یک جدول مقایسه‌ای از تفاوت‌های ادوتویلت و ادو پرفیوم آورده شده است:

ویژگی ادوتویلت ادو پرفیوم
غلظت روغن های معطر 5 تا 15 درصد 15 تا 20 درصد
ماندگاری 4 تا 5 ساعت 6 تا 8 ساعت
مناسب برای استفاده روزانه استفاده در شرایطی که نیاز به ماندگاری بالای عطر است

در نهایت، انتخاب بین ادوتویلت و ادو پرفیوم به سلیقه شخصی و نیاز شما بستگی دارد. اگر به دنبال عطری با ماندگاری متوسط هستید، ادوتویلت گزینه مناسبی است. اگر به دنبال عطری با ماندگاری بالا هستید، ادو پرفیوم گزینه مناسبی است.

گچ مو چیست؟ و طرز استفاده از آن چگونه است؟
ادامه

ادوپرفیوم بهتر است یا ادو تویلت؟

پاسخ به این سوال به سلیقه شخصی و نیاز شما بستگی دارد. اگر به دنبال عطری با ماندگاری بالا هستید، ادو پرفیوم گزینه مناسبی است. ادو پرفیوم‌ها غلظت روغن‌های معطر بیشتری دارند و بنابراین ماندگاری بالاتری، معمولاً بین 6 تا 8 ساعت روی پوست دارند.

اگر به دنبال عطری با قیمت مناسب‌تر هستید، ادو تویلت گزینه مناسبی است. ادو تویلت‌ها غلظت روغن‌های معطر کمتری دارند و بنابراین ماندگاری آن‌ها معمولاً بین 4 تا 5 ساعت روی پوست است.

در نهایت، بهترین راه برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نوع عطر برای شما مناسب است، آزمایش کردن آن‌ها است.

ادوپرفیوم بهتر است یا ادو تویلت؟

ادوپرفیوم بهتر است یا ادو تویلت؟

تفاوت ادکلن با ادوتویلت در چیست؟

تفاوت اصلی ادکلن و ادوتویلت در میزان غلظت روغن‌های معطر موجود در آن‌ها است. ادکلن‌ها غلظت روغن‌های معطر بین 2 تا 4 درصد دارند، در حالی که ادوتویلت‌ها غلظت روغن‌های معطر بین 5 تا 15 درصد دارند.

ماندگاری ادکلن‌ها معمولاً بین 2 تا 3 ساعت بوده، در حالی که ماندگاری ادوتویلت‌ها معمولاً بین 4 تا 5 ساعت است.

ادکلن‌ها معمولاً برای استفاده روزانه و در شرایطی که نیاز به ماندگاری بالای عطر نیست، مناسب هستند. به عنوان مثال، می‌توان از ادکلن برای استفاده در محل کار، دانشگاه یا در هنگام ورزش استفاده کرد.

ادوتویلت‌ها برای استفاده در شرایطی که نیاز به ماندگاری متوسط عطر است، مناسب هستند. به عنوان مثال، می‌توان از آن‌ها برای استفاده در مهمانی‌ها، مراسم غیررسمی یا در هنگام مسافرت استفاده کرد.

تفاوت ادکلن با ادوتویلت در چیست؟

تفاوت ادکلن با ادوتویلت در چیست؟

در ادامه به یک جدول مقایسه‌ای از تفاوت‌های ادکلن و ادوتویلت به صورت مختصر اشاره می‌کنیم:

ویژگی ادکلن ادوتویلت
غلظت روغن های معطر 2 تا 4 درصد 5 تا 15 درصد
ماندگاری 2 تا 3 ساعت 4 تا 5 ساعت
مناسب برای استفاده روزانه استفاده در شرایطی که نیاز به ماندگاری متوسط عطر است

تفاوت بین ادوتویلت زنانه با ادوتویلت مردانه در چیست؟

تفاوت اصلی ادوتویلت زنانه و مردانه در رایحه آن‌ها است. عطرهای زنانه معمولاً رایحه‌های ملایم‌تر و ظریف‌تری دارند، در حالی که عطرهای مردانه معمولاً رایحه‌های تندتر و قوی‌تری دارند.

این تفاوت در رایحه‌ها به دلیل تفاوت‌های هورمونی و ترجیحات جنسیتی است. زنان معمولاً به رایحه‌های ملایم‌تر و ظریف‌تر علاقه دارند، در حالی که مردان معمولاً به رایحه‌های تندتر و قوی‌تری علاقه دارند.

البته، این یک قانون کلی است و استثنائاتی نیز وجود دارد. برخی از عطرهای زنانه رایحه‌های تند و قوی دارند، در حالی که برخی از عطرهای مردانه رایحه‌های ملایم و ظریف دارند.

در ادامه برخی از رایحه‌های رایج در عطرهای زنانه و مردانه در جدول زیر به صورت خلاصه آورده شده است:

رایحه زنانه مردانه
گل ها گل رز، گل یاس، گل لیلی، گل نیلوفر چوب صندل، چوب سدر، مشک، چرم
میوه ها توت فرنگی، انگور، نارنگی، لیمو نارگیل، سیب، گریپ فروت، پرتقال
ادویه جات دارچین، هل، زنجبیل، فلفل زنجبیل، جوز هندی، کندر، نعناع
گیاهان اسطوخودوس، رزماری، نعناع، بابونه اسطوخودوس، رزماری، نعناع، بابونه
انواع تقویت کننده مو کدامند؟ بررسی تاثیرات و مزایای آنها
ادامه

آیا ادوتویلت بچه گانه هم وجود دارد؟

بله، ادوتویلت بچه گانه هم وجود دارد. این عطرها معمولاً رایحه‌های ملایم و ظریف دارند که مناسب کودکان است. آنها معمولاً حاوی مواد طبیعی و غیر سمی هستند که برای پوست کودکان بی خطر است.

برخی از ویژگی‌های ادوتویلت بچه گانه:

  • غلظت پایین روغن‌های معطر: غلظت روغن‌های معطر در ادوتویلت بچه گانه معمولاً پایین بوده که این امر به دلیل حساسیت پوست کودکان است.
  • رایحه ملایم و ظریف: رایحه ادوتویلت بچه گانه معمولاً ملایم و ظریف است که این امر به دلیل حساسیت حواس کودکان است.
  • مواد طبیعی و غیر سمی: ادوتویلت بچه گانه معمولاً حاوی مواد طبیعی و غیر سمی هستند که این امر به دلیل سلامت کودکان است.

ما در فروشگاه آرایشی و بهداشتی نازی رخ با تجربه فعالیت چندین ساله در بازار محصولات آرایشی و بهداشتی و همچنین فروش عمده محصولات آرایشی و بهداشتی در تهران به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از مشاوره‌های رایگان خرید عمده لوازم آرایشی و محصولات آرایشی اصل، اولین گام‌ ورود به بازار لوازم آرایشی بهداشتی اصفهان را بردارید، برای اطلاع بیشتر و تکمیل فرم مربوط به خرید عمده لوازم آرایشی اصل به صفحه خرید عمده لوازم آرایشی اصل در سایت نازی رخ مراجعه کنید.

امیدواریم که حداکثر استفاده ممکن از این مقاله آموزشی در زمینه آرایشی و بهداشتی را برده باشید، در صورت تمایل می‌توانید برای مشاهده محصولات آرایشی نظیر رنگ موی دنی وان و خرید پودر دکلره دنی وان، خرید اکسیدان دنی وان، خرید پایه سشوار ایستاده، پایه سشوار رومیزی، سشوار سالنی، قیچی کات و پیتاژ و دیگر محصولات سالنی و آرایشگاهی از شرایط فروش ویژه فروشگاه آرایشی نازی رخ استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید انواع ادکلن مردانه و ادکلن زنانه و همچنین اسپری بدن زنانه و اسپری بدن مردانه اصل را در سایت نازی رخ مشاهده، مقایسه و به صورت عمده خریداری کنید.

همچنین می‌توانید کاتالوگ رنگ موی دنی وان را با مراجعه به وب سایت نازی رخ مشاهده و به طور مستقیم به صورت فایل PDF دانلود و استفاده نمایید.

فروشگاه آرایشی نازی رخ، نمایندگی محصولات دنی وان و سالنی در مشهد

جمع بندی

خوشبو کردن بدن یکی از اموری است که از گذشته تا به امروز اکثر افراد را به خود مشغول کرده که باتوجه به پیشرفت تکنولوژی با استفاده از مواد ارگانیک، طبیعی و همچنین مواد مصنوعی این نیاز بر طرف شده است. امروزه باتوجه به پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی از مواد معطر در بازار موجود می‌باشند که در این مقاله به صورت تفکیک و جداگانه بررسی شد و اطلاعات کافی در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار گرفت.

پیشنهاد نازی رخ

مجموعه نازی رخ یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های عرضه و توزیع انواع محصولات معطر در بستر اینترنت می‌باشد. پیشنهاد فروشگاه نازی رخ به شما عزیزانی که به دنبال محصولات معطر و انواع عطر ادکلن اورجینال هستید، استفاده از برندهای باکیفیتی نظیر بایلندو، عمادآرا، ورتالاین، بایو استار و کلینوس است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادوتویلت چیست؟ و چه تفاوتی با سایر عطر ها دارد؟

سبد خرید
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من